serwis kotłowni

Serwis kotłowni

Realizacja zlecenia serwisu kotłowni

 

Serwis kotłowni:

  • Ariston
  • Buderus
  • Brötje
  • De Dietrich
  • Wolf

Zdjęcia prezentują kotły stojące oraz wiszące.

Różne typy palników oraz wymienników.

 

 

serwis kotłowni serwis kotłowni serwis kotłowni serwis kotłowni serwis kotłowni serwis kotłowni serwis kotłowni serwis kotłowni serwis kotłowni serwis kotłowni serwis kotłowni serwis kotłowni serwis kotłowni serwis kotłowni serwis kotłowni serwis kotłowni serwis kotłowni serwis kotłowni serwis kotłowni serwis kotłowni serwis kotłowni serwis kotłowni serwis kotłowni

 

Dbanie o regularny serwis kotłowni to podstawa. Podczas eksploatacji pieca gazowego zabrudzeniu ulegają elektrody zapłonowe, powstaje na nich nagar, który powoduje spadek prądu jonizacji, a w skrajnych przypadkach – brak zapłonu. Jest to jeden z powodów wyrzucania przez kocioł tak zwanego: błędu zapłonu. Producenci zalecają czyszczenie elektrod zapłonowych przynajmniej raz w roku, natomiast co dwa lata powinna następować wymiana elektrod na nowe.

Osad pojawia się również na wymienniku ciepła w komorze spalania, skutkuje to spadkiem sprawności cieplnej kotła i stratami w energii co powoduje podwyższenie naszych rachunków za gaz pomimo utrzymywania stałego programu pracy na kotle.

Czasami słychać „trzeszczenie” w środku kociołka.

O co chodzi?

W wymienniku, który znajduje się w kotle, znajduje się kamień, który wytrącał się z wody i odkładał w wymienniku. Takie odkładanie się kamienia może prowadzić do przegrzania się kotła i uszkodzenia jego podzespołów.

 

Więcej o ogrzewnictwie…

Więcej o serwisie kotłowni…

Scroll to Top
Call Now Button